TopFirst دوربین های مداربسته تحت شبکه IP Camera

پــــــارت شبکـــــه پــــــرداز

حفاظت الکترونیک, نظارت تصویری, حفاظت پیرامونی, سیستمهای امنیتی,  شبکه و زیرساخت, اعلام و اطفاء حریق, پیاده سازی دیتاسنتر

دوربین های مداربسته تحت شبکه IP Camera

نوشته شده توسط Super User. منتشر شده در مقالات پارت شبکه

IP-Camera دوربین های مداربسته تحت شبکه IP Camera

دوربین های تحت شبکه - IP Camera

نیاز ما به افزایش امنیت انسانها  و اموال آنها باعث بوجود آمدن و توسعه وسیع دوربینهای امنیتی در سطح خانه ها ، ادارات ، مدارس ، بیمارستانها ، پرورشگاهها ، مراکز خرید و فروش و بسیار از مکانهای دیگر شد .

در این زمان ، دوربین هایی با نام CCTV  بوجود آمدند  که نمایانگر”CloseCircuit “  به معنای دوربینهای"مداربسته" بودند . یعنی تصویر این دوربین ها در شبکه های عمومی “Public Network “  نمایش داده نمی شد .

در سالهای اخیر اینترنت باعث تغییر در مسیر توسعه  دوربینهای امنیتی ناظر شده است . بنابراین به آنها دوربین های مبتنی بر" آی پی"  یا همان (IP Camera) گویند. که مستقیما به شبکه های اترنت (Ethernet Network)  و یا شبکه ای با پهنای باند خانگی وصل می شوند و تصاویر ویدئویی را به صورت زنده از اینترنت به مقصد می برند .

 

IP Camera  ها را می توان با مارکهای معروفی همچون SONY ,Panasonic , Linksys , Canon , Toshiba    با قیمتهایی در حدود ۱۰۰ دلار  مشاهده کرد .  نسخه های Wi-fi  این نوع دوربین ها نیز در دسترس هستند . که می توانند در هرجایی در مدت زمان بسیار اندکی نصب شوند .

IP-Camera-01 دوربین های مداربسته تحت شبکه IP Camera

تعدادی از قابلیتهای این دوربینها عبارتند از :

قابلیت Pan، قابلیت Tilt و قابلیت مهم Zoom در حد 40 برابر. این قابلیت ها می تواند باعث افزایش تشخیص و ساده کردن نظارت از طریق این دوربین ها باشد.

هم اکنون، بسیاری از این IP Camera ها برای آگاه کردن مردم استفاده می شوند و تصاویر را مستقیما از طریق اینترنت به صورت کاملا زنده به سرتاسر جهان مخابره می کنند . با استفاده از یک جستجوی ساده در موتور های جستجو مثل گوگل می توانید این دوربینهای غیر حفاظت شده را مشاهده کنید  .

به طور مثال ، در گوگل با نوشتن عبارت زیر inurl: CgiStart?page=Single می توانید چندین لینک از دوربینهای پاناسونیک را مشاهده کنید که اجازه می دهند تصاویر را از راه دور مشاهده کرده و حتی اقدام به Zoom و Tilt بکنید.

IP-Camera-02 دوربین های مداربسته تحت شبکه IP Camera

یکی از مسائل مهمی که بعد از بوجود آمدن این دوربینها بوسیله متخصصان و مشاوران امنیت IT مطرح گردیده آنست که بعضی از افراد به دنبال پیدا کردن دوربینهای Unprotect درون اینترنت هستند تا بوسیله آنها بتوانند به صاحب آنها ضربه وارد کنند.توصیه هایی در باره استفاده امن از این ابزار ارزشمند وجود دارد :

  1. برای استفاده از این دوربینها حتما از رمزگذاری بر روی سیستم استفاده کنید و هرگز تصویر آنها را بر روی اینترنت بدون رمز Broadcast  نکنید.
  2. یکبار که دوربین ها را به صورت امن تنظیم کرده و آنها را نصب کردید ، به صورت تستی تلاش کنید که از خارج شبکه به این دوربین ها متصل شوید اگر توانستید این کار را انجام دهید حتما برای امن تر کردن سیستم شبکه ای خود فکری بکنید.
  3. اگر دوربین ها به نحوی تنظیم شده اند که بر روی اینترنت تصویر را انتقال دهند ، در این حالت حتما از Firewall  استفاده کرده و آنرا به صورت بسیار دقیقی تنظیم کنید. ( توجه کنید که هیچکس غیر از خود شما از این تنظیمات با خبر نباشد)
  4. انتها کلیه مسیرهایی که احتمال دارد بوسیله آن افراد غیر مطمئن به این شبکه دسترسی داشته باشند را مسدود کنید در این حالت شما می توانید از چک لیست های امنیتی استفاده کنید و یا از  شرکتهای مشاور در زمینه امنیت شبکه های کامپیوتری کمک بخواهید.  

 مطالب مرتبط

طراحی ویژه اتاق مانیتورینگ Monitoring Room

تاریخچه دوربین مداربسته CCTV History

محصولات هلوکیبل آلمان Helukabel

کامپیوترهای صنعتی وکوو تایوان Vecow

محصولات سیسکو آمریکا Cisco Switches

نظارت تصویری Surveillance Cameras

شبکه و زیر ساخت Network Design

محصولات اسپارک ایتالیا Spark Ultra-HD


Tags: network security cctv survillance Camera NVR DVR Recording camrea دوربین مدار بسته دوربین مداربسته شبکه زیرساخت نظارت تصویری دستگاه ضبط تصویر کابل شبکه فیبر نوری شبکه های کامپیوتری کابل cat5 کابل cat6 کابل cat7 کابل cat8 فیبر سینگل طراحی مشاوره سیستمهای امنیتی Switch IP IP camera دوربین IP پیاده سازی پروژه پیاده سازی انتقال تصویر تصویر از راه دور دوربین روی موبایل موبایل پروژه های نفتی دوربین مدار بسته شبکه و زیرساخت فروش دوربین مداربسته فروش تجهیزات شبکه آموزش آموزش شبکه آموزش نظارت تصویری فروش برند هلوکیبل آموزش سیسکو آموزش دوربین مداربسته اتاق مانیتورینگ تحت شبکه دوربین تحت شبکه دوربین شبکه

ساعت کار شرکت پارت شبکه پرداز

شرکت پارت شبکه پرداز در همه روزها از ساعت 9 الی 17 و پنجشنبه ها از ساعت 9 الی 13.30 آماده پاسخ گوئی کامل میباشد. در روزهای جمعه و تعطیلات رسمی شرکت تعطیل میباشد. همچنین برای مشاوره در زمینه پروژه های سیستمهای امنیتی و دوربین مداربسته (بازدید و طراحی)، میتوانید از همکاری پرسنل پارت شبکه پرداز استفاده نمائید. پارت شبکه پرداز آماده همکاری با شما در زمینه پروژه های سیستمهای حفاظت الکترونیک ، شبکه و زیرساخت ، برقراری دیتاسنتر ، نظارت تصویری و دوربین مداربسته ، اعلام و اطفاء حریق ، حفاظت پیرامونی ، سیستمهای برق بدون وقفه و هوشمند سازی ساختمان میباشد. تلفن های تماس: 88658764-88651925-021 فکس: 88811829-021

با ما در تماس باشید

تائیدیه های شرکت پارت

Google-Analytics-icon دوربین های مداربسته تحت شبکه IP Camera Oil-Ministry-AVL دوربین های مداربسته تحت شبکه IP Camera Alexa دوربین های مداربسته تحت شبکه IP Camera
Tag-Logo دوربین های مداربسته تحت شبکه IP Camera HSE-Logo دوربین های مداربسته تحت شبکه IP Camera Indicsoft-ISO-9001-2008-Certified دوربین های مداربسته تحت شبکه IP Camera