TopFirst ذخیره سازی تصویر - پارت شبکه | Recording - PartNetwork.Net

پــــــارت شبکـــــه پــــــرداز

حفاظت الکترونیک, نظارت تصویری, حفاظت پیرامونی, سیستمهای امنیتی,  شبکه و زیرساخت, اعلام و اطفاء حریق, پیاده سازی دیتاسنتر

ذخیره سازی تصویر Recording Systems

نوشته شده توسط Super User. منتشر شده در خدمات شرکت پارت شبکه پرداز

Recording-Systems ذخیره سازی تصویر - پارت شبکه | Recording - PartNetwork.Net

سیستمهای ذخیره سازی تصویر Recording Systems

امروزه با به کارگیری روش های هوشمندانه، ضبط کننده ها قادر به تامین توان لازم با عملکرد بیشتر جهت بازیابی تصاویر هستند. رابط های کاربری پیشرفت کرده اند و قابلیت هایی همچون جستجوی ادراکی جهت مرور تصاویر بر اساس تقویم و مناسبت و کنترل های قابل انعطاف بازپخش، که به کاربر اجازه ی پرش به ساعت و روز خاصی یا به یک شماره ثانیه ی متغیر قبل از زمان اتمام ضبط را می دهد، به آنها افزوده شده است.

بعضی از گونه های NVR جدید دارای قابلیت های پیچیده تری همچون تکنولوژی توسعه یافته تطبیق چهره هستند که تصویر دریافتی از یک دوربین مداربسته متصل تحت شبکه (مجهز به قابلیت تشخیص چهره) با چهره ی از قبل شناسایی شده و ذخیره شده در ضبط کننده ی تصاویر را مقایسه می کند و در صورت یکسان بودن به کاربر اعلام می کند که می تواند به صورت یک پیام هشدار و از طریق پست الکترونیکی، سیستم هشدار، درگاه خروجی تجهیز، آژیر یا نمایشگر ارسال شود. این قابلیت به عنوان یک روش امنیتی با رویکرد استفاده ی سریع تر و بهینه تر از تصاویر ذخیره شده طراحی شده است.

قابلیت های نرم افزاری دیگری نیز بر اساس به کارگیری تصاویر ضبط شده ایجاد شده است که در این خصوص می توان به شمارش بازدیدکنندگان، محاسبه ی زمان بازدید اشخاص و حتی تخمین سن و جنسیت آنها اشاره کرد. این قابلیت ها می تواند به فروشگاه های کوچک برای ردگیری الگوی مشتریان کمک کند و اطلاعات جمعیتی مفیدی را ارائه دهد.

Recording-02 ذخیره سازی تصویر - پارت شبکه | Recording - PartNetwork.Net

ذخیره سازی برای هر سیستم ویدئویی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. طراحان سیستم باید مطمئن شوند که حجم حافظه ی کافی برای مدت زمان، سرعت فریم و وضوح مورد نیاز جهت ذخیره سازی تصاویر را در اختیار دارند. فن آوری های در حال تغییر بازار امروز، نیازمندی های ذخیره سازی را تغییر می دهند. گزینه های سنتی ذخیره سازی شامل DVRها، یک قسمت استاندارد از سیستم های آنالوگ و NVRها برای سیستم های IP هستند. هر دو نوع DVRها و NVRها دارای هارد دیسک هایی هستند که ذخیره سازی را ممکن می سازند و اگر حافظه ی ذخیره سازی بیشتری نیاز باشد، می توان از تجهیزات توسعه دهنده استفاده کرد.

بهترین روش ذخیره سازی در سیستم تحت شبکه

برای ذخیره‌سازی تصاویر دوبین‌های مداربسته تحت شبکه در حال حاضر دو روش متداول وجود دارد:

  1. دستگاه NVR

  2. نرم افزار و سرور

اگر بخواهیم در یک سیستم مداربسته تحت شبکه نوع بستر ذخیره‌سازی را انتخاب کنیم از بین NVR و نرم افزار کدام بهتر است؟ تفاوت‌های این دو روش چیست؟

  • NVR

یک دستگاه ذخیره‌سازی تصاویر دوربین‌های IP است که می‌تواند دوربین‌های با تعداد 4، 8، 16، 25، 32،64 را پشتیبانی کند؛ یعنی یا 4 کانال است و 4 عدد دوربین را می‌توان به آن نصب کرد، یا 8 کانال است و 8 عدد دوربین را می‌توان به آن نصب کرد و الی‌آخر.

 برای ذخیره‌سازی تصاویر روی این دستگاه می‌بایست هارددیسک (ها) را به ‌طور جداگانه تهیه ‌کرده و روی این دستگاه نصب کنید. ممکن است بخواهید یک هارددیسک نصب کنید و یا چند هارد که بستگی به تعداد دوربین‌ها و زمان موردنیاز شما برای نگهداری تصاویر دارد.

NVR به‌راحتی می‌تواند به شبکه محلی متصل شود و با نصب نرم‌افزارهای مخصوص آن می‌تواند تصاویر را در شبکه مانیتور کرد.

درواقع می‌توان گفت NVR به‌خوبی پاسخ گوی نیاز یک سیستم تحت شبکه از همه لحاظ است. چه ازلحاظ مانیتورینگ و اتصال به شبکه و چه ازلحاظ مدت‌زمان نگهداری ضبط و موارد دیگر.

Recording-03 ذخیره سازی تصویر - پارت شبکه | Recording - PartNetwork.Net

  • نرم افزار و سرور

Video Server درواقع یک کامپیوتر است که به شبکه محلی متصل است که وظیفه آن‌هم ذخیره‌سازی و مدیریت تصاویر تمام دوربین‌های IP متصل به شبکه است. اگر از نرم افزار استفاده کنیم دیگر نیازی به NVR نخواهیم داشت.

  • گسترش: اگر پروژه شما مدام تغییر می‌کند و هر از چند مدتی نیاز است تا تعدادی دوربین را به سیستم اضافه کنید در این صورت NVR برای شما گزینه مناسبی نخواهد بود چراکه NVR ها دارای پورت‌های محدودی هستند مثلاً 8 پورت یا 16 پورت که در سیستم 16 پورت اگر بخواهید یک دوربین دیگر را اضافه کنید مجبورید یک NVR دیگر با تعداد پورت‌های بیشتر خریداری کنید اما اگر سیستم ذخیره‌سازی شما ویدئو سرور باشد هیچ محدودیتی برای تعداد دوربین‌ها ندارید.
  • هزینه: در پروژه‌های کوچک (تعداد کمتر از 30 دوربین) استفاده از NVR موجب کاهش هزینه‌های می‌گردد اما در پروژه‌های بزرگ اگر بخواهید از NVR ها استفاده کنید ممکن است هزینه افزایش یابد پس بهره‌گیری از ویدئو سرورها موجب کاهش هزینه خواهد شد.
  • مدیریت بهتر: دستگاه‌های NVR یک نرم‌افزار پیش‌فرض و ساده روی آن‌ها نصب‌شده است که جوابگوی نیازهای معمولی هستند؛ اما در ویدئو سرورها می‌توان نرم‌افزارهای پیشرفته‌تری را به‌دلخواه نصب کرد و مدیریت بهتری داشت.
  • چندوظیفه‌ای: دستگاه‌های NVR فقط جهت ذخیره‌سازی تصاویر دوربین‌ها به کار می‌روند و کاربرد دیگری ندارد درصورتی‌که از ویدئو سروها می‌توان برای کاربردهای دیگر نیز استفاده کرد.
  • راه‌اندازی: بدون شک نصب و راه‌اندازی سیستم‌های مبتنی بر NVR بسیار ساده‌تر از ویدئو سرورها است. برای راه‌اندازی ویدئو سرورها نیاز به دانش مدیریت و راه‌اندازی شبکه‌های کامپیوتری خواهید داشت.
  • تلفن های تماس پارت شبکه پرداز: 88302381 - 88302380 - 021 داخلی 101 و 110

مطالب مرتبط

سازمان فروش شرکت پارت شبکه پرداز

نظارت تصویری Surveillance Cameras

شبکه و زیر ساخت Network Design

محصولات هلوکیبل آلمان Helukabel

پارت شبکه پرداز در وندور لیست وزارت نفت قرار گرفت

طراحی ویژه اتاق مانیتورینگ Monitoring Room

دوربین های مداربسته تحت شبکه IP Camera

سیستمهای تشخیص چهره Face Detection

دوربینهای مداربسته آنالوگ Analog Camera

دوربین مداربسته و شبکه های دیجیتال CCTV Digital

دوربینهای ادین ایران Odin CCTV

دوربین مداربسته CCTV Systems


Tags: survillance NVR DVR Recording partnetwork.net دوربین دوربین مداربسته نظارت تصویری دستگاه ضبط تصویر تجهیزات شبکه های کامپیوتری سیستمهای امنیتی IP camera دوربین IP نصب و راه اندازی پارت شبکه پرداز انتقال تصویر تصویر از راه دور دوربین روی موبایل دوربین مدار بسته فروش سیسکو فروش سرور HP فروش دوربین مداربسته فروش تجهیزات شبکه آموزش آموزش شبکه آموزش نظارت تصویری فروش آموزش سیسکو آموزش دوربین مداربسته اتاق مانیتورینگ Monitoring Room دوربین تحت شبکه دوربین شبکه برند هایک ویژن دوربین های تحت شبکه هایک ویژن هایک ویژن IP دوربین مداربسته هایک ویژن دوربین مداربسته هایکویژن راهکارهای نظارت تصویری دوربین هایک ویژن قیمت دوربین مدار بسته نماینده رسمی هایک ویژن مجری سیستمهای امنیتی و نظارتی و حفاظتی نصب و راه اندازی دوربین برند کیونپ کیونپ محصولات کیونپ NVR کیونپ دستگاه ضبط تصویر کیونپ نس استوریج کیونپ کیونپ تایوان پاناسونیک محصولات پاناسونیک تجهیزات پاناسونیک رکوردر پاناسونیک دوربین پاناسونیک دوربین Panasonic محصولات ادین دوربین های ادین دوربینهای ادین رکوردر ادین دوربین مدار بسته ادین دوربین تولید ملی محصولات نظارت تصویری داخلی مقام معظم رهبری و تولید ملی دوربین امنیتی ایرانی برند ایرانی محصولات امنیتی داخلی امنیت مرزهای کشور

ساعت کار شرکت پارت شبکه پرداز

شرکت پارت شبکه پرداز در همه روزها از ساعت 9 الی 17 و پنجشنبه ها از ساعت 9 الی 13.30 آماده پاسخ گوئی کامل میباشد. در روزهای جمعه و تعطیلات رسمی شرکت تعطیل میباشد. همچنین برای مشاوره در زمینه پروژه های سیستمهای امنیتی و دوربین مداربسته (بازدید و طراحی)، میتوانید از همکاری پرسنل پارت شبکه پرداز استفاده نمائید. پارت شبکه پرداز آماده همکاری با شما در زمینه پروژه های سیستمهای حفاظت الکترونیک ، شبکه و زیرساخت ، برقراری دیتاسنتر ، نظارت تصویری و دوربین مداربسته ، اعلام و اطفاء حریق ، حفاظت پیرامونی ، سیستمهای برق بدون وقفه و هوشمند سازی ساختمان میباشد. تلفن های تماس: 88658764-88651925-021 فکس: 88811829-021

با ما در تماس باشید

تائیدیه های شرکت پارت

Google-Analytics-icon ذخیره سازی تصویر - پارت شبکه | Recording - PartNetwork.Net Oil-Ministry-AVL ذخیره سازی تصویر - پارت شبکه | Recording - PartNetwork.Net Alexa ذخیره سازی تصویر - پارت شبکه | Recording - PartNetwork.Net
Tag-Logo ذخیره سازی تصویر - پارت شبکه | Recording - PartNetwork.Net HSE-Logo ذخیره سازی تصویر - پارت شبکه | Recording - PartNetwork.Net Indicsoft-ISO-9001-2008-Certified ذخیره سازی تصویر - پارت شبکه | Recording - PartNetwork.Net