TopFirst حفاظت الکترونیکی - پارت شبکه پرداز | Electronic Protection

پــــــارت شبکـــــه پــــــرداز

حفاظت الکترونیک, نظارت تصویری, حفاظت پیرامونی, سیستمهای امنیتی,  شبکه و زیرساخت, اعلام و اطفاء حریق, پیاده سازی دیتاسنتر

حفاظت الکترونیک Electronic Protection

نوشته شده توسط Super User. منتشر شده در خدمات شرکت پارت شبکه پرداز

Electronic-Protection حفاظت الکترونیکی - پارت شبکه پرداز | Electronic Protection

حفاظت الکترونیک - Electronic Protection

حفاظت الکترونیک یا Electronic Protection در مفهوم سخت افزاری آن به طور کلی به روشهایی گفته میشود که به حفاظت از یک مکان منتهی  میشود. در واقع جمله حفاظت الکترونیکی فیزیکی در این مورد خاص صحیح تر است، اما میان همکاران به طور کلی حفاظت الکترونیکی یکی از حوزه های کلی حفاظت فیزیکی اماکن محسوب میشود.

بحث حفاظت الکترونیکی در ایران رایج تر است، در خارج از کشور حوزه کلی حفاظت الکترونیک به مفهوم حفاظت فیزیکی مورد استفاده قرار نمی گیرد و در واقع بخش های مختلف حفاظتی بسته به نوع فعالیت خود طبقه بندی شده و معرفی میشوند.

آنچه ما در ایران به عنوان حفاظت الکترونیک به کار می‌بریم در واقع به کلیه بخشهای امنیتی و سیستمهایی میپردازد که در حوزه خاص امنیت فیزیکی مورد استفاده قرار گرفته اند. شاید در گذشته های دورتر بحث حفاظت الکترونیک فقط به سیستمهای نظارت تصویری اطلاق میشد و با در موقعیت های نظامی فقط به سیستم فنس الکترونیکی با سیستمهایی نظیر اتصال برق به سیستم حصار فلزی میتوان گفت حفاظت الکترونیک، اما در حال حاضر این مفهوم کلی تغییر پیدا کرده است و شامل بخش های جدید و کاملا متنوع اما مرتبط به هم شده است. در حال حاضر حفاظت الکترونیک یا Electronic Protection شامل مجموعه وسیعی از فعالیتهای امنیتی میگردد که همه مبتنی بر یک مکان ثابت با مرتبه امنیتی مشخص و غیر عمومی هستند.

E-P-02 حفاظت الکترونیکی - پارت شبکه پرداز | Electronic Protection

به عنوان مثال یک پادگان را در نظر بگیرید که دارای اماکن امنیتی بوده و باید حفاظت شود. چه ابزارهایی برای حفظ امنیت چنین موقعیتی مناسب است؟ در پاسخ میتوان لیستی از امکانات حال حاضر را معرفی کرد که از سیستم نظارت تصویری و حفاظت فیزیکی شروع و تا کنترل دسترسی و اعلام حریق ادامه پیدا میکند، حتی میتوان سیستمهای ورود و خروج و یا گیتهای ورودی این سازمان را نیز در زمره سیستمهای امنیتی مفید برای پادگان مذکور در نظر گرفت. برای آشنایی بیشتر شما میتوانیم به فهرستی از این امکانات اشاره کنیم.

 • سیستم نظارت تصویری یا Closed Circuit TV

 • سیستم حفاظت پیرامونی یا Perimeter Intrusion Detection Systems

 • سیستم اعلام حریق یا Fire Detection System

 • سیستم اطفاء حریق یا Fire Fighting System

 • سیستم کنترل دسترسی یا Access Control

 • سیستم گیتهای ورود و خروج  یا Gates Control

 • سیستم تحلیل هوشمند تصویری یا Surveillance Analytic System

 • سیستم تشخیص نفوذ یا Intrusion Systems

و بسیاری سیستمهای دیگر امنیتی که در حوزه حفاظت الکترونیک قرار میگیرند و بسیار کاربردی و مورد استفاده هستند. اگر دقت کرده باشید از دید بهره بردار سیستم همه سیستمهای فوق در کنار هم میتوانند مفهوم کاملی از حفاظت الکترونیک را ایجاد نمایند. با این که هر کدارم از این موارد هم به تنهائی بخشی از فرایند حفاظت الکترونیک را ایجاد میکنند اما همگی به طور کلی و در کنار هم تولید یک سیستم جامع امنیتی میکنند که به آن حفاظت الکترونیک یا Electronic Protection گفته میشود.

برای این که بیشتر با این مفهوم کلی آشنا شوید لازم است که ابتدا با چند زیر گروه اصلی حفاظت الکترونیک آشنا شوید...

E-P-01 حفاظت الکترونیکی - پارت شبکه پرداز | Electronic Protection

 • سیستم نظارت تصویری با دوربین مداربسته CCTV

این سیستم شاید شناخته شده ترین نوع سیستمهای امنیتی باشد. در این سیستم همان طور که از نامش مشخص است، از دوربین های مداربسته برای تامین امنیت و ایجاد قابلیت بازدارندگی استفاده میشود. تصاویر تهیه شده از دوربین مداربسته در یک دستگاه ذخیره شده و با استفاده از امکانات سیستم مورد استفاده بهره بردار قرار میگیرد.

 • سیستم حفاظت پیرامونی PIDS

این سیستم میتواند مبتنی بر فنس با دیوار باشد و یا حتی زمین باشد. کابلهای سنسور تشخیص حرکت و با فیبر نوری مبتنی بر گرانش از ابزارهای مورد استفاده در این سیستم امنیتی هستند. سیستمهای حفاظت پیرامونی و یا حفاظت الکترونیکی اماکن میتوانند از آشکار سازهای مادون قرمز، آشکار سازهای نوری، آشکار سازهای ماکروفونیک، آشکار سازهای کابلی و .... برای تشخیص حرکت و نفود استفاده کنند. این سیستم در نهایت میتواند با یک سیستم نظارت تصویری ممزوج گردد.

 • سیستم تشخیص حریق Fire Alarm

سیستمهای اعلام حریق و تشخیص آتش که مبتنی بر دتکتورهای دود و حرارت هستند و خطراتی که از طریق حریق سیستم را تهدید میکنند تشخیص و اخطار میدهند. این سیستم میتواند با همراهی یک سیستم اتوماتیک و مکانیکال اطفاء هر گونه خطر آتش سوزی را مهار و کنترل کند.

 • سیستم کنترل دسترسی Access Control

این سیستم برای ورودی های مجموعه مورد استفاده قرار میگیرد و سبب جلوگیری از ورود افراد غیر مجاز میشود. در این سیستم کلیه افرادی که مجوز ورود دارند داخل دیتابیس سیستم ثبت شده و باقی افراد غیر مجاز تشخیص داده میشوند. ترکیب یک سیستم ورودی بر اساس گیتهای باز شونده و سیستم کنترل دسترسی میتواند کلیه ورودی های یک سازمان را مدیریت و کنترل نماید.

 • سیستم تحلیل هوشمند تصویری Video Analytics Control

E-P-03 حفاظت الکترونیکی - پارت شبکه پرداز | Electronic Protection

این سیستم با تلفیق سیستم نظارت تصویری با یک سیستم تحلیل تصویری پدید می آید. در سیستمهای تحلیلی که جدا از سیستم مدیریت تصاویر برای اماکنی که نیار به حفاطت الکترونیکی کامل دارند پیاده سازی میشود، تحلیل های تصویری به کمک سیستم نظارت تصویری و دوربین مداربسته و همچنین حفاظت پیرامونی می آیند. در سیستم VAC هر آنچه که سیستمهای PIDS و CCTV تشخیص نمیدهند و یا حتی تشخیص میدهند اما تحلیلی از آن ندارند را سیستم VAC تحلیل و نتایج مشخص و کاربردی از آن تولید میکند. میدانیم که در مسیر پیش رو دیگر اطلاعات خام به درد بهره بردار نخواهد خورد و آنچه مزیت برای مصرف کننده ایجاد میکند، تحلیل هوشمندانه سیستم و خروجی مناسب و کاربردی است.

سوال اصلی برای اکثر بهره برداران سیستمهای حفاظت الکترونیک این است که چگونه باید سیستمهای مختلف امنیتی را مجتمع و یکپارچه کرد. پیش از این که نیاز به یکپارچه کردن سیستمها داشته باشیم باید بتوانیم زیر مجموعه های حفاظت الکترونیک را بشناسیم و بر اساس پروژه خود آنالیز و طبقه بندی کنیم. سیستمهای حفاظت الکترونیک مبتنی بر گروه های مختلفی میشوند که برای مجتمع سازی آنها نیار به ابزاری کلی و توانمند داریم. به این سیستم اصطلاحاء مدیریت اطلاعات امنیت فیزیکی یا PSIM گفته میشود که مخفف Physical Security Information Management است. برای اطلاعات بیشتر در این رابطه به بخش PSIM مراجعه فرمائید.

شرکت پارت شبکه پرداز بامداد به عنوان مرجع پیاده سازی سیستمهای حفاظت الکترونیک آماده همکاری با سازمانها و نهادهای امنیتی، نظامی، صنعتی و اداره میباشد.

تلفن های تماس پارت شبکه پرداز: 88302381 - 88302380 - 021 داخلی 101 و 110


 مطالب مرتبط

تجهیزات حفاظت پیرامونی DEA ایتالیا

سازمان فروش شرکت پارت شبکه پرداز

سیستم نظارت تصویری جامع پالایشگاه نفت پارس

فنس الکتریکال Electrical Fence

گیت کنترل تردد پالایشگاه نفت پارس

حفاظت الکترونیک Electronic Protection

حفاظت پیرامونی PIDS Security

نظارت تصویری Surveillance Cameras

حفاظت پیرامونی Perimeter Intrusion Detection System

دوربین مداربسته CCTV Systems

دوربین های مداربسته تحت شبکه IP Camera

پروژه های شرکت پارت شبکه پرداز

گیت کنترل تردد Access Gates

شبکه و زیر ساخت Network Design


Tags: pids partnetwork.net دوربین مداربسته حفاظت حفاظت پیرامونی حفاظت اماکن امنیت پیرامون پبرامون سیستمهای امنیتی پارت شبکه پرداز پروژه های نفتی شرکت ملی نفت وندور لیست نفت دوربین مدار بسته فروش دوربین مداربسته آموزش نظارت تصویری آموزش حفاظت پیرامونی آموزش اعلام حریق آموزش اطفاء حریق آموزش دوربین مداربسته دوربین تحت شبکه راهکارهای نظارت تصویری مجری سیستمهای امنیتی و نظارتی و حفاظتی نصب و راه اندازی دوربین پایش مرزی کنترل مرزی سیستم پایش مرزی امنیت مرزی حفاظت پیرامونی مرزها امنیت مرزهای کشور حفاظت الکترونیک سیستمهای حفاظت الکترونیک شبکه های ایمنی حفاظت الکترونیکی

ساعت کار شرکت پارت شبکه پرداز

شرکت پارت شبکه پرداز در همه روزها از ساعت 9 الی 17 و پنجشنبه ها از ساعت 9 الی 13.30 آماده پاسخ گوئی کامل میباشد. در روزهای جمعه و تعطیلات رسمی شرکت تعطیل میباشد. همچنین برای مشاوره در زمینه پروژه های سیستمهای امنیتی و دوربین مداربسته (بازدید و طراحی)، میتوانید از همکاری پرسنل پارت شبکه پرداز استفاده نمائید. پارت شبکه پرداز آماده همکاری با شما در زمینه پروژه های سیستمهای حفاظت الکترونیک ، شبکه و زیرساخت ، برقراری دیتاسنتر ، نظارت تصویری و دوربین مداربسته ، اعلام و اطفاء حریق ، حفاظت پیرامونی ، سیستمهای برق بدون وقفه و هوشمند سازی ساختمان میباشد. تلفن های تماس: 88658764-88651925-021 فکس: 88811829-021

با ما در تماس باشید

تائیدیه های شرکت پارت

Google-Analytics-icon حفاظت الکترونیکی - پارت شبکه پرداز | Electronic Protection Oil-Ministry-AVL حفاظت الکترونیکی - پارت شبکه پرداز | Electronic Protection Alexa حفاظت الکترونیکی - پارت شبکه پرداز | Electronic Protection
Tag-Logo حفاظت الکترونیکی - پارت شبکه پرداز | Electronic Protection HSE-Logo حفاظت الکترونیکی - پارت شبکه پرداز | Electronic Protection Indicsoft-ISO-9001-2008-Certified حفاظت الکترونیکی - پارت شبکه پرداز | Electronic Protection