TopFirst سیستم حفـاظت پیرامونی | PIDS Security - PartNetwork.Net

پــــــارت شبکـــــه پــــــرداز

حفاظت الکترونیک, نظارت تصویری, حفاظت پیرامونی, سیستمهای امنیتی,  شبکه و زیرساخت, اعلام و اطفاء حریق, پیاده سازی دیتاسنتر

حفاظت پیرامونی Perimeter Intrusion Detection System

نوشته شده توسط Super User. منتشر شده در خدمات شرکت پارت شبکه پرداز

PIDS-Security سیستم حفـاظت پیرامونی | PIDS Security - PartNetwork.Net

سیستم حفاظت پیرامونی  Perimeter Intrusion Detection System

قیمت روز افزون انرژی، دغدغه های زیست محیطی و نگرانی از ایمنی خطوط لوله ، مرزها و ... سیستم های مونیتورینگ و نشت یابی را جزء لاینفک تاسیسات زیرینایی قرار داده است. امروزه سیستم‌های بسیار متنوعی ارائه شده است که هر کدام با استفاده از تکنیکی خاص سعی در شناسایی دقیق و سریع محل نشتی یا محل عبور افراد غیر مجاز از مرزها را دارند . ساختار عملکردی بسیاری از این سیستم ها ساده و برخی پیچیده می باشند. اما هنوز هیچ کدام از این سیستم ها نتوانسته اند به طور کامل همه انتظارات را برآورده کنند. این مقاله به معرفی تکنولوژی پایش مرزها ، فنسها و خطوط لوله بر اساس سنسور نوری می پردازد.
سنسور‌های نوری گسترده دارای خصوصیات برجسته و منحصر به فردی در مونیتورینگ هستند که نمونه آن در تکنیکهای متدوال موجود نیست. توانایی اندازه گیری دما و کرنش در هزاران نقطه در طول فیبر نوری به طور خاص جهت یک سازه طولانی مثل خطوط لوله ، خطوط جریان ، مرزها و ... مورد توجه است. پیشرفت‌های اخیر در تکنولوژی فیبرهای گسترده امکان مونیتورینگ بیش از 60 کیلومتر از طول خط لوله را تنها به کمک یک وسیله اندازه‌گیری ممکن می سازد. این طول با استفاده ازتقویت کننده های نوری تا 300 کیلومتر نیز قابل گسترش است. لازم به ذکر است برخی از کابل‌های مخابراتی برای اندازه گیری دما در رنج نرمال قابل استفاده هستند. مونیتورینگ دماهای بالا یا پایین و همچنین کرنش در طول سازه چالش‌های جدیدی به شمار می‌روند که نیازمند طراحی ویژه ای برای کابل هستند. شرکت پارت شبکه پرداز با تکیه بر تجربه متخصصین خود در زمینه سیستمهای حفاظت پیرامونی و امنیت ( نظارت تصویری و دوربین مداربسته ) میتواند برای کلیه سازمانهای دولتی و خصوصی در زمینه مشاوره، طراحی و پیاده سازی سیستمهای امنیت موثر واقع شود. 

PIDS-06 سیستم حفـاظت پیرامونی | PIDS Security - PartNetwork.Net

کنترل و پایش خطوط مرزی به وسیله ی کابل های فیبر نوری

در این روش یک سیستم شناسایی جهت تشخیص و مکانیابی مزاحمان در حال حرکت در یک مرز به صورت مخفی می باشد. این سیستم بر روی مکانیزم تشخیص ناهنجاری بر روی کابلهای فیبر نوری استوار می باشد. بیشتر تجهیزات ، و حرکات ایجاد شده توسط انسان و حیوان دارای مواد فرومغناطیسی می باشند که در صورت گذشتن از سیستم یک جریان قابل اندازه گیری را ایجاد می کند. سنسور گسترده، ابزاری است با اندازه گیری خطی، که قادر به اندازه گیری پارامتر اندازه گیری در هر نقطه از طول خود می باشد. سنسور‌های گسترده فیبر نوری شامل یک رشته فیبر نوری هستند که دارای حساسیت اندازه گیری در تمام طول خود می باشند. بنابراین یک رشته از فیبر نوری جایگزین هزاران سنسور مجزا (point sensor) می گردد. تضعیف کم فیبر نوری امکان مونیتورینگ فواصل بسیار طولانی (تا 25 کیلومتر) را فراهم می کند، این طول نماینده تعداد قابل توجهی از نقاط اندازه گیری است و در نهایت این سیستم میتواند با یک سیستم نظارت تصویری مبتنی بر دوربین مداربسته ممزوج شده و درجه امنیتی مکان را به حداکثر برساند.

توسعه سیستم سنسور‌های نوری گسترده، مبتنی بر متد شناخته شده و تکرار پذیری است که در آن تغییرات پارامتر اندازه گیری با نور منشر شده در داخل رشته نوری مرتبط است. فرایند پاشش نور یک ویژگی ذاتی انتشار نور درون ماده سیلیکا است. این ماده تشکیل‌ دهنده اصلی رشته‌های سنسور نوری می باشد. اثر موسوم به Brillouin Scattering پاسخی شناخته شده و تکرار پذیر به پارامترهای اندازه گیری خارجی مثل کرنش و خمش نشان می دهد.

PIDS-05 سیستم حفـاظت پیرامونی | PIDS Security - PartNetwork.Net

جزییات سنسورهای فیبر نوری به صورت زیر می باشد :

  • دامنه تشخیص محرک ها در این سامانه حداکثر از عمق تا ارتفاع 25 متر و هنگام نزدیک شدن در روی سطح تا 150 متری را برای شما کنترل خواهد نمود.
  • نحوه ی عملکرد این سیستم تجزیه و تحلیل رخدادها و اتفاقاتی که برای سیگنال ارسالی افتاده است و تشخیص صحیح تفاوت بین سیگنالهای ارسالی و دریافتی می باشد.
  • ارائه دقیق اطلاعات به کاربران امنیتی و فعال نمودن سیستم نظارت تصویری ( دوربین مداربسته ) و روشنایی به صورت همزمان و راه اندازی طیف گسترده ای از سامانه های دیگر از جمله SCADA و اتصال به سیستم امنیت لوله با مدیریت یکپارچه. این سامانه بهمراه GPS و گرفتن مختصات مسیر سیستم نصب شده، کلیه اطلاعات را به صورت مداوم بر روی نقشه و برای کاربر امنیتی مشخص می سازد. همچنین از طریق تلفن همراه و Email پیامهای متنی را به مراکز مدیریتی ارسال می دارد.
  • هر یک از کنترلر ها تا 40 کیلو متر از خط لوله را می تواند دتکت کند.
  • تعیین محل رسوخ به درون 25 متر و در سطح 150 متر می باشد.
  • بی اثر بودن میدان های مغناطیسی و امواج رادیویی بر روی این سیستم از جمله دیگر مشخصات بارز فنی آن می باشد.
  • قدرت امواج ارسالی در فیبر نوری برابر با 25 dB می باشد.
  • محدوده دمای عملکرد این سنسور از 70 + درجه سانتیگراد تا 55 – درجه می باشد.
  • دستگاه کنترلر در اتاق کنترل در دمای 45 + درجه تا صفر درجه فعالیت می نماید.
  • ابعاد دستگاه کنترلر 177 میلیمتر * 482 * 497 می باشد.

PIDS-04 سیستم حفـاظت پیرامونی | PIDS Security - PartNetwork.Net

معماری سیستم نشت یابی مبتنی بر سنسور نوری


بخش‌های اصلی سیستم شامل دستگاه قرائت (آنالایزر) و کابل سنسور ( فیبر نوری ) است. آنالایزر به انتهای کابل سنسور وصل می شود، امکان نصب آنالایزر در فضایی دور از ناحیه نصب سنسور نیز وجود دارد، در این حالت بخشی از کابل فیبر نوری به عنوان lead cable وظیفه اتصال و انتقال اطلاعات سنسور به آنالایزر را دارد. استفاده از ماژول‌های تقویت کننده امکان مونیتورینگ بیش از 300 کیلومتر خط لوله را با یک سیستم اندازه گیری فراهم می کند. استفاده از سیستم مونیتورینگ مبتنی بر سنسور نوری گسترده امکان مونیتورینگ پیوسته ، بهبود شاخص‌های ایمنی خطوط و اجازه تصمیم گیری‌های بهره برداری و تعمیراتی مبتنی بر اطلاعات آنلاین را بدست می دهد. به طور خاص سیستم فیبر نوری گسترده وظایف مونیتورینگ را به شرح زیر ممکن می کند: 

شناسایی ورود عامل خارجی به حریم مرزها: با تمرکز بر تنش‌های محلی و تغییرات دمایی, محل ورود تصادفی یا عمدی به حریم مرزها قابل شناسایی است. بنابراین می توان قبل از اینکه متجاوز خسارت جدی به مرزها وارد کند وارد عمل شد. 

نشت یابی: با شناسایی تغییرات غیر عادی دما، محل‌یابی مقادیر بسیار کم نشتی امکان پذیر است. نشتی‌های قابل اندازه گیری با سیستم مبتنی بر سنسور نوری با تکنیک‌های سنتی اندازه گیری حجمی مقدور نیست. توانایی تعیین دقیق محل نشت در زمان بسیار کم، منجر به عملکرد سریع زمان بروز نشتی و به حداقل رسیدن تبعات از مدار خارج شدن خط و نیز اثرات سوء زیست محیطی می گردد.

PIDS-02 سیستم حفـاظت پیرامونی | PIDS Security - PartNetwork.Net
عموماً، ‌توزیع تنش/ خمش و اندازه گیری دما ابزاری مفید است که به طور ایده الی فعالیتهای مرتبط با مونیتورینگ و بازرسی فنی را پوشش می دهد و به کمک این سیستم طیف وسیعی از پارامترهای عملیاتی و ایمنی قابل گردآوری است. در این روش اندازه‌گیری در هر نقطه از طول خط انجام می شود و صرفاً اندازه‌گیری محدود به بخش ویا موقعیت خاصی نمی‌گردد. علاوه بر این، مونیتورینگ، کاملاً پیوسته و بدون هیچگونه اینترفیسی در مرزها اجرا می‌شود .
پیشرفت‌های اخیر در تکنولوژی سنسور‌های نوری گسترده مونیتورینگ خطوط لوله با طولی بیش از 60 کیلومتر با یک واحد قرائت و بیش از 300 کیلومتر را با استفاده از تقویت کننده‌های نوری (Optical Amplifier) را فراهم می کنند. برای دستیابی به اهداف فوق الذکر و حصول تمامی مزایای این تکنولوژی نکته اساسی انتخاب و نصب کابل‌های سنسور متناسب با نیازمندی‌های خاص هر پروژه می باشد، عموماً اجرای سنسور در فاز نصب خط لوله آسانترین روش اجرای این سیستم است. با اینحال امکان اجرای این سیستم بر روی خطوط اجرا شده نیز وجود دارد. در برخی موارد امکان استفاده از رشته‌های نوری مربوط به ارتباطات مخابراتی که به موازات خط لوله اجرا شده اند وجود دارد. این رشته ها به منظور اندازه گیری پروفایل دما در امتداد خط و نشت یابی خطوط قابل استفاده هستند.

پارت شبکه پرداز دارای قابلیت تامین تجهیزات و همچنین طراحی، مشاوره و پیاده سازی طرح های جامع حفاظت پیرامونی ، سیستمهای امنیت لوله های نفت ، سیستمهای نظارت تصویری ( دوربین مداربستهشبکه و زیرساخت که با توجه به کارائی های حفاظت پیراموی مبتنی بر فیبر نوری میباشد، پیاده سازی اتاق های مانیتورینگ و همچنین دیتاسنتر میباشد. برای مشاوره و اطلاعات بیشتر در این رابطه با سازمان فروش و پروژه شرکت پارت شبکه پرداز تماس حاصل نمائید.

تلفن های تماس پارت شبکه پرداز: 88302381 - 88302380 - 021 داخلی 101 و 110


مطالب مرتبط

تجهیزات حفاظت پیرامونی DEA ایتالیا

سازمان فروش شرکت پارت شبکه پرداز

فنس الکتریکال Electrical Fence

سیستم حفاظت از لوله های نفتی Pipeline Security Systems

فیبر نوری Fiber Optic

سیستم نظارت تصویری جامع پالایشگاه نفت پارس

حفاظت پیرامونی PIDS Security

شبکه و زیر ساخت Network Design

نظارت تصویری Surveillance Cameras

محصولات FFT استرالیا FFT PIDS

پارت شبکه پرداز در وندور لیست وزارت نفت قرار گرفت

حفاظت الکترونیک Electronic Protection

طراحی ویژه اتاق مانیتورینگ Monitoring Room

حفاظت پیرامونی مبتنی بر برند FFT

دوربین مداربسته CCTV Systems


Tags: iso 9001 ایزو 9001 hse part network project list pids security partnetwork.net fft fft brand دوربین مداربسته حفاظت حفاظت پیرامونی نظارت تصویری تجهیزات فیبر نوری حفاظت اماکن امنیت پیرامون پبرامون امنیت لوله های نفت لوله های نفت امنیت پروژه اجرای پروژه مجری طراحی مشاوره سیستمهای امنیتی پیاده سازی پروژه پیاده سازی نصب و راه اندازی پارت شبکه پرداز وزارت نفت پروژه های نفتی حراست نفت نفت گاز شرکت ملی نفت وندور لیست نفت شرکت گاز پتروشیمی دوربین مدار بسته آموزش آموزش حفاظت پیرامونی فروش پارت شبکه برند FFT استاندارد ها اتاق مانیتورینگ راهکارهای نظارت تصویری مجری سیستمهای امنیتی و نظارتی و حفاظتی فیبر نوری هلوکیبل فیبر هلوکیبل دوربین ایرانی اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری و تولید ملی پایش مرزی کنترل مرزی سیستم پایش مرزی امنیت مرزی حفاظت پیرامونی مرزها امنیت مرزهای کشور حفاظت الکترونیک سیستمهای حفاظت الکترونیک شبکه های ایمنی حفاظت الکترونیکی

ساعت کار شرکت پارت شبکه پرداز

شرکت پارت شبکه پرداز در همه روزها از ساعت 9 الی 17 و پنجشنبه ها از ساعت 9 الی 13.30 آماده پاسخ گوئی کامل میباشد. در روزهای جمعه و تعطیلات رسمی شرکت تعطیل میباشد. همچنین برای مشاوره در زمینه پروژه های سیستمهای امنیتی و دوربین مداربسته (بازدید و طراحی)، میتوانید از همکاری پرسنل پارت شبکه پرداز استفاده نمائید. پارت شبکه پرداز آماده همکاری با شما در زمینه پروژه های سیستمهای حفاظت الکترونیک ، شبکه و زیرساخت ، برقراری دیتاسنتر ، نظارت تصویری و دوربین مداربسته ، اعلام و اطفاء حریق ، حفاظت پیرامونی ، سیستمهای برق بدون وقفه و هوشمند سازی ساختمان میباشد. تلفن های تماس: 88658764-88651925-021 فکس: 88811829-021

با ما در تماس باشید

تائیدیه های شرکت پارت

Google-Analytics-icon سیستم حفـاظت پیرامونی | PIDS Security - PartNetwork.Net Oil-Ministry-AVL سیستم حفـاظت پیرامونی | PIDS Security - PartNetwork.Net Alexa سیستم حفـاظت پیرامونی | PIDS Security - PartNetwork.Net
Tag-Logo سیستم حفـاظت پیرامونی | PIDS Security - PartNetwork.Net HSE-Logo سیستم حفـاظت پیرامونی | PIDS Security - PartNetwork.Net Indicsoft-ISO-9001-2008-Certified سیستم حفـاظت پیرامونی | PIDS Security - PartNetwork.Net