TopFirst دوربین مداربسته - پارت شبکه | CCTV - PartNetwork.Net

پــــــارت شبکـــــه پــــــرداز

حفاظت الکترونیک, نظارت تصویری, حفاظت پیرامونی, سیستمهای امنیتی,  شبکه و زیرساخت, اعلام و اطفاء حریق, پیاده سازی دیتاسنتر

دوربین مداربسته CCTV Systems

نوشته شده توسط Super User. منتشر شده در خدمات شرکت پارت شبکه پرداز

CCTV-Systems دوربین مداربسته - پارت شبکه | CCTV - PartNetwork.Net

دوربین مداربسته CCTV Systems

امروزه در مراكز صنعتي و اداري جهت نظارت بر محيط فيزيكي و نظارت بركار كاركنان يا كـارگران در جـهت كنترل و مديـريت بهـتر و كارآمـد‌تر بـه وفـور از سيستمهاي دوربین مـداربسته (closed circuit TV) (cctv) استفاده مي‌شود. اين سيستمها به عنوان سيستمهاي كنترل تصويري ( نظارت تصویری ) نيز ناميده مي‌شوند. گاهي نيز از اين سيستمها با مخفف CCVE (تجهيزات ويدئويي مدار بسته) یا سیستمهای دوربین مداربسته ياد مي‌شود. در محلهايي مانند بانكها ـ ادارات ـ دانشگاهها ـ كارخانجات ـ فروشگاههاي بزرگ ـ فروشگاههاي فروش اجناس گرانقيمت مانند طلافروشيها ـ در سوپرماركتهاي بزرگ و در كنترل ترافيك خيابانها و چهارراه‌ها دوربین مداربسته را ميتوان نصب و مورد استفاده قرار داد.

استفاده از اين سيستمها در منازل مسكوني رواج چنداني نيافته است ولي با پا به عرصه گذاشتن سيستمهاي تصويري (نظارت تصویری ) كه قادرند حركت را در محدودة تحت نظارت سيستم تشخيص و اعلام خطر نمايند يا توسط سنسورهاي خاصي تحريك شده و شروع به ضبط فيلم از محل بنمايند انتظار مي‌رود كه استفاده از اين سيستمها در منازل مسكوني نيز گسترش بيابد. به اينگونه سيستمها هم اكنون اصطلاح دزدگير تصويري اطلاق مي‌شود. اصول كار سيستمهاي CCTV یا دوربین مداربسته به اين صورت است كه ابتدا تصاوير توسط دوربينهاي مدار بسته دريافت شده و براي نمايش و پخش به مانيتور يا تلويزيون انتقال داده مي‌شود.

همچنين براي ضبط و يا تغيير نحوه نمايش روي مانيتور و پخش همزمان تصاوير دوربينها روي مانيتور و كنترل از راه دور دوربينها نيز تجهيزات و امكاناتي وجود دارد. چون تصاوير دريافت شده از اين سيستمها براي بينندگان محدودي مي‌باشد لذا به آنها تلويزيون مدار بسته مي‌گويند بر خلاف تلويزيون عمومي (Broadcast TV) كه جهت پخش تصاوير براي عموم مي‌باشد. با توجه به تنظيماتي كه روي دوربينها و ساير تجهيزات ميتوان انجام داد اين سيستمها در شرايط جوي متفاوت و در روز و شب نيز كارآيي خوبي دارند.

CCTV-01 دوربین مداربسته - پارت شبکه | CCTV - PartNetwork.Net

 براي كنترل ورود و خروج افراد به يك محل و براي كنترل مكانهاي وسيع توسط چندين دوربين مداربسته و نمايش همزمان تصوير آنها و نظارت سمعي و بصري از فواصل بسيار دور از طريق شبكه تلفن بدون نياز به حضور فيزيكي كنترل كننده در محل و در دستگاههايي كه كنترل بصري آنها توسط انسان مقدور نبوده يا خطر آفرين مي‌باشد نيز ميتوان از اين سيستمها استفاده كرد. لذا استفاده از سيستمهاي CCTV  (نظارت تصویری ) روز به روز در حال رشد است و با توجه به تكنولوژي ساخت تجهيزات آن كه مبتني بر صنعت الكترونيك و كامپيوتر مي‌باشد ساخت و توليد تجهيزات اين سيستمها دائماً در حال تكامل و پيشرفت است و ما در اين مختصر سعي نموده‌ايم تا اصول كلي و امكانات عمومي اين سيستمها را به همراه برخي از موارد نمونه از مشخصات و امكانات تجهيزات براي اطلاع و آشنايي خوانندگان عزيز ارائه نماييم. عموماً در سيستمهاي CCTV تجهيزات زير مورد استفاده قرار ميگيرد:

 1. دوربين (camera)
 2. كاور دوربين (camera Housing)
 3. پايه دوربين BASE يا Bracket
 4. نمايش دهنده تصوير monitor يا TV
 5. انتخاب كننده (switcher)
 6. كواد (Quad)
 7. تركيب كننده (Multiplexer)
 8. ضبط كننده (Recorder)
 9. كنترل كننده (controller)
 10. كارتهاي تصوير (capture card)
 11. تقويت كننده راديويي (Booster)
 12. نظم دهنده ويديويي (Video Router)

سیستم های دوربین مداربسته در دو نوع  دوربین آنالوگ و دوربین تحت شبکه می باشند .

دوربین های مداربسته  آنالوگ

از دوربین های مداربسته آنالوگ می توان به عنوان نسل اول CCTV ها نام برد که کابل خروجی تمامی دوربین ها در دستگاه کنترل مرکزی (DVR) جمع می شوند و در آن دستگاه عملیات کنترل ، نظارت ، ضبط و سایر پردازش ها صورت می گیرد.

دوربین ثابت در با وضوح تصویر بالا ، ضد نویز و سایه ، قابلیت کارکرد در نور بسیار کم، مجهز به منوی روی تصویر، قابلیت علامتگذاری روی تصویر Motion Detection

دوربین متحرک با قابلیت زوم بالا ، ضد نویز و سایه ، قابلیت دید در نورکم ، وضوح تصویر بالا ، قابلیت دید در شب ، چرخش 360 درجه افقی و 240 درجه عمودی ، مجهز به منو روی تصویر ، قابلیت علامتگذاری روی تصویر ((Motion Detection ، قابلیت اتصال به انواع شبکه، طراحی زیبا.

 سیستم رکوردینگ DVR

ضبط تصاویر به صورت زنده ، قابلیت فشرده سازی تصاویر برای کمتر شدن حجم تصاویر ، کیفیت بالای تصویر ، دارای هارد دیسک داخلی با ظرفیت بالا ، مجهز به خشاب های داخلی اضافی هارددیسک ، قابلیت Back Up گیری از تصاویر ضبط شده به وسیله پورت USB و DVD-RW ، قابلیت اتصال به انواع شبکه، مجهز به Mouse ، قابلیت کنترل دوربین های متحرک (Speed Dome) ،

مجهز به منو ، قابلیت اتصال به کامپیوتر از طریق پورت های RS232- RS485-RS422

لنز Lens

 • انواع لنز با قابلیت تنظیم خودکار و دستی فاصله کانونی و همچنین تله با قابلیت زوم دستی.
 • لنزهای با قابلیت تنظیم خودکار فاصله کانونی (Varifocal) برای فاصله های مختلف.
 • لنزهای با قابلیت زوم دستی از فاصله دور بوسیله کابل کشی .

مانیتور صنعتی

 • مانیتورهای صنعتی LCD و CRT در اندازه های 21 ، 19، 17 و 14 اینچ ، با کیفیت تصاویر بالا، ورودی و خروجی ویدئو و صوت ، قابلیت کارکرد به مدت طولانی.

shutterstock_90402445 دوربین مداربسته - پارت شبکه | CCTV - PartNetwork.Net

دوربین های مداربسته تحت شبکه

دوربین های تحت شبکه یا IP Camera را می توان به عنوان یک دوربین و یک کامپیوتر تعریف کرد که در یک سیستم هوشمند جمع شده اند و از شبکه و زیرساخت متعارف شبکه های کامپیوتری برای انتقال اطلاعات تصویری استفاده میکنند. این دوربین ها تصاویر را بر روی شبکه های کامپیوتری منتقل می کنند تا کاربر بتواند از راه دور تصاویر را مدیریت ، ضبط و پخش نماید به محض اینکه تصاویر روی شبکه ارسال شد ، کاربر از هر کامپیوتر متصل به LAN و یا اینترنت می تواند به آنها دسترسی داشته باشد. دوربین های تحت شبکه بهترین و آسانترین راه برای مشاهده ، ثبت و ضبط با بهترین و مطلوبترین کیفیت تصویری بر روی هر نوع از شبکه های کامپیوتری میباشند.تصاویر با استفاده از هر نوع مرورگر (تحت وب) بدون وابستگی به نوع سیستم عامل ، قابل دیدن و بر روی حافظه های کامپیوتر قابل ثبت و ضبط می باشند.دوربین های تحت شبکه ، کاملاً مستقل از کامپیوتر عمل کرده و در هر جایی قابل نصب هستند.این دوربین ها امکان مشاهده و ضبط تصاویر از هر جایی در دنیا برای کاربر بوجود می آورند.

مزایا و مشخصات عمومی

 • - کنترل از راه دور تصاویر زنده دوربین ها در هر زمان ، از هر مکان و از طریق هر کامپیوتر متصل به شبکه
 • -بالاترین کیفیت تصاویر دیجیتالی
 • -دارای تصاویر واضح تر با تیرگی کمتر به دلیل استوار بودن بر اسکن پیشرفته تصاویر
 • -انعطاف پذیر بودن محل نصب در هر جایی که شبکه در دسترس باشد.
 • -کاربردهای متنوع و متعدد
 • -قابلیت افزایش تعداد دوربین ها تا هر جایی که شبکه گسترش یابد.
 • -پشتیبانی شده از طرف بزرگترین شرکتهای سخت افزاری
 • -به علت داشتن مزیت Power Over Ethernet نیازی به کابل کشی جداگانه برای برق ندارند که این باعث ایجاد اطمینان بیشتر به سیستم می شود.
 • -اتصال مستقیم به شبکه های استاندارد کامپیوتری
 • -کارکرد بر اساس شبکه های وب سرور بدون نیاز به هر گونه سخت افزار واسط و یا نرم افزار اضافی
 • -قابل نصب در هر محیط (مستقل از کامپیوتر)
 • -سه لایه امنیتی با استفاده از Username و Password جهت محدود کردن دسترسی غیر مجاز
 • -پشتیبانی فرمتهای JPEG ، MPEG2 ، MPEG4
 • -نرم افزار کاربردی داخلی قدرتمند ، حافظه داخلی جهت اضافه کردن تنظیمات مدیریتی و به روز رسانی سیستم
 • -در طول زمان هزینه پهنای باند کمتری (مثل هزینه جابه جایی مرکز کنترل و سیم کشی مجدد ، هزینه خرید تجهیزات مرکز کنترل ، انتقال تصاویر و فشرده سازی آنها و ...) برای مالک در بر خواهد داشت.

CCTV-03 دوربین مداربسته - پارت شبکه | CCTV - PartNetwork.Net

نرم افزار دوربین های تحت شبکه : بوسیله نرم افزار در آن واحد هم می توانید تصاویر دوربین ها را ببینید ، هم آنها را با کیفیت بالای دیجیتالی به صورت دائم و یا بر طبق برنامه ای خاص ضبط کنید :

دوربینهای تحت شبکه به دلیل همساز بودن با سیستمهای شبکه و زیرساخت و همچنین استفاده از قابلیتهای دیتاسنتر های شبکه میتواند دارای کارائی های بسیار بیشتری از دوربینهای مداربسته آنالوگ باشد. سیستمهای نظارت تصویری تحت شبکه میتوانند از قابلیتهایی مانند آنالیتیک های تصویری استفاده کنند که در دوربینهای مداربسته آنالوگ امکان آن نیست. همچنین استفاده از سیستمهای ذخیره ساز مانند NSR, NVR, NAS, SAN برای دوربینهای مداربسته تحت شبکه کاملا متداول است.

وجود حالتهای مختلف برای ضبط ، از جمله به طور دائمی ، بر طبق برنامه ای خاص ، یا پس از ایجاد شدن حرکت روی تصویر (Motion Detection) و یا پس از برقراری ارتباط با سیستم های حسگر محیطی

تخصیص اتوماتیک IP با استفاده از پروتکل های استاندارد

انجام تنظیمات لازم

به روز رسانی سیستم عامل مرکزی دوربین ها

نمایش و ضعیت ارتباط با دوربین ها

مدیریت تعداد نامحدودی دوربین

CCTV-02 دوربین مداربسته - پارت شبکه | CCTV - PartNetwork.Net

کاربردهای سیستم های حفاظتی- نظارتی

 • ادارات و ارگان های دولتی : سیستم های حفاظتی قابل نصب در ادارات و ارگان های دولتی برای حفظ و حراست پیرامونی و فیزیکی ، کنترل ورود و خروج و سایر موارد امنیتی به کار می روند . بدینوسیله با ایجاد محیطی امن از اموال دولتی و ارباب رجوع محافظت می شود.
 • اماکن صنعتی : در محیط های صنعتی ، مانند کارخانه ها و امکان دسترسی به خطوط تولید و انبارها را در اختیار مدیران قرار می دهد.
 • امور بانکی : به منظور حفاظت از باجه های خودپرداز (ATM) و دیگر نقاط حساس بانکها از خطر دزدی ، موسسات مالی شروع به نصب سیستم حفاظتی در این نقاط نموده اند و برای هر حرکتی تصویر جداگانه ای قابل ذخیره در یک پایگاه داده مرکزی است.
 • فروشگاه ها : صندوق فروشگاه همواره در معرض خطر دزدی قرار دارد.سیستم های حفاظتی به طوری که با انتقال تصاویر زنده روی شبکه و ذخیره آنها روی سرور صاحبان فروشگاه و مدیران می توانند روند کار را از راه دور کنترل کنند.
 • پایانه های مسافربری : می توان سیستم حفاظتی موجود را در جهت ایجاد امنیت بیشتر برای مسافران راه آهن ، فرودگاه و مترو مورد استفاده قرار داد.بدینوسیله مراکز نظارتی نیز به تصاویر این نقاط دسترسی خواهند داشت.
 • اماکن آموزشی :سیستم های حفاظتی قابل استفاده در مدارس ، پارک ها ، کلاس های درس ، سالن های مطالعه و سایر محیط های فرهنگی نیز می باشد و این مکان ها را به محیط های امن و قابل کنترل تبدیل می کند.

شرکت پارت شبکه پرداز با بیش از 15 سال سابقه در طراحی و پیاده سازی سیستمهای نظارت تصویری آنالوگ و تحت شبکه و پیاده سازی بیش از 100 پروژه کوچک و بزرگ در این حوزه دارای آمادگی کاملی برای همکاری با سازمانهای خصوصی و دولتی میباشد. برای مشاوره رایگان در حوزه نظارت تصویری، دوربین مداربسته و سیستمهای اتاق مانیتورینگ و دستگاه های ذخیره تصویر با سازمان فروش پارت شبکه پرداز به شماره های زیر تماس حاصل فرمائید.

تلفن های تماس پارت شبکه پرداز: 88302381 - 88302380 - 021 داخلی 101 و 110


مطالب مرتبط

سازمان فروش شرکت پارت شبکه پرداز

نظارت تصویری Surveillance Cameras

پروژه های شرکت پارت شبکه پرداز

حفاظت پیرامونی PIDS Security

محصولات هلوکیبل آلمان Helukabel

منزل و محل کار شما در نبودتان چگونه است... (خبرنامه شماره 02 پارت شبکه پرداز)

پارت شبکه پرداز در وندور لیست وزارت نفت قرار گرفت

تاریخچه دوربین مداربسته CCTV History

طراحی ویژه اتاق مانیتورینگ Monitoring Room

دوربین های مداربسته تحت شبکه IP Camera

دوربینهای هایک ویژن HikVision

محصولات کیونپ تایوان Qnap

دوربینهای مداربسته آنالوگ Analog Camera

دوربین مداربسته و شبکه های دیجیتال CCTV Digital

سیستم مدیریت جامع تصاویر VMS

سوئیچ های سیسکو Small Business

دوربینهای ادین ایران Odin CCTV


Sales-CCTV دوربین مداربسته - پارت شبکه | CCTV - PartNetwork.Net

Tags: security cctv survillance Camera NVR DVR Recording partnetwork.net partnetwork.ir sony seneor camrea دوربین مدار بسته دوربین مداربسته شبکه نظارت تصویری دستگاه ضبط تصویر کابل شبکه شبکه های کامپیوتری امنیت لوله های نفت امنیت مجری طراحی مشاوره سیستمهای امنیتی سویچ های POE نمایشگاه امنیت IP camera دوربین IP پیاده سازی پروژه نصب و راه اندازی پارت شبکه پرداز انتقال تصویر تصویر از راه دور دوربین روی موبایل موبایل پروژه های نفتی حراست نفت شرکت ملی نفت سویچ POE سیسکو دوربین مدار بسته فروش دوربین مداربسته فروش تجهیزات شبکه آموزش آموزش نظارت تصویری آموزش حفاظت پیرامونی آموزش دیتاسنتر فروش برند سونی آموزش دوربین مداربسته آموزش نرم افزاری اتاق مانیتورینگ Monitoring Room Wall Manitor وال مانیتور مانیتور صنعتی تحت شبکه دوربین تحت شبکه دوربین شبکه هایک ویژن محصولات هایک ویژن دوربین مداربسته هایک ویژن راهکارهای نظارت تصویری قیمت دوربین مدار بسته مجری سیستمهای امنیتی و نظارتی و حفاظتی نصب و راه اندازی دوربین محصولات کیونپ دستگاه ضبط تصویر کیونپ محصولات پاناسونیک دوربینهای Panasonic دوربین Panasonic کابل هلوکیبل فروش هلوکیبل دوربین تولید ملی محصولات امنیتی ایرانی دوربین امنیتی ایرانی محصولات امنیتی داخلی

ساعت کار شرکت پارت شبکه پرداز

شرکت پارت شبکه پرداز در همه روزها از ساعت 9 الی 17 و پنجشنبه ها از ساعت 9 الی 13.30 آماده پاسخ گوئی کامل میباشد. در روزهای جمعه و تعطیلات رسمی شرکت تعطیل میباشد. همچنین برای مشاوره در زمینه پروژه های سیستمهای امنیتی و دوربین مداربسته (بازدید و طراحی)، میتوانید از همکاری پرسنل پارت شبکه پرداز استفاده نمائید. پارت شبکه پرداز آماده همکاری با شما در زمینه پروژه های سیستمهای حفاظت الکترونیک ، شبکه و زیرساخت ، برقراری دیتاسنتر ، نظارت تصویری و دوربین مداربسته ، اعلام و اطفاء حریق ، حفاظت پیرامونی ، سیستمهای برق بدون وقفه و هوشمند سازی ساختمان میباشد. تلفن های تماس: 81-88302380-021 فکس: 88811829-021

با ما در تماس باشید

تائیدیه های شرکت پارت

Google-Analytics-icon دوربین مداربسته - پارت شبکه | CCTV - PartNetwork.Net Oil-Ministry-AVL دوربین مداربسته - پارت شبکه | CCTV - PartNetwork.Net Alexa دوربین مداربسته - پارت شبکه | CCTV - PartNetwork.Net
Tag-Logo دوربین مداربسته - پارت شبکه | CCTV - PartNetwork.Net HSE-Logo دوربین مداربسته - پارت شبکه | CCTV - PartNetwork.Net Indicsoft-ISO-9001-2008-Certified دوربین مداربسته - پارت شبکه | CCTV - PartNetwork.Net