TopFirst حفاظت الکترونیک شرکت نفت پارس | Pars Oil Co Security - PartNetwork.Net

پــــــارت شبکـــــه پــــــرداز

حفاظت الکترونیک, نظارت تصویری, حفاظت پیرامونی, سیستمهای امنیتی,  شبکه و زیرساخت, اعلام و اطفاء حریق, پیاده سازی دیتاسنتر

نظارت تصویری پیرامونی پالایشگاه نفت پارس

نوشته شده توسط Super User. منتشر شده در پروژه های شرکت پارت شبکه پرداز

Pars-Oil-Co-CCTV حفاظت الکترونیک شرکت نفت پارس | Pars Oil Co Security - PartNetwork.Net
حفاظت الکترونیک پالایشگاه نفت پارس

سیستم نظارت تصویری پیرامونی پالایشگاه نفت پارس

سیستم نظارت تصویری پالایشگاه نفت پارس در پیرامون این حوزه صنعتی یکی از پروژه های بسیار مهم و استراتژیک شرکت پارت شبکه پرداز در سالهای اخیر بوده است. پس از تهدیدات فراوان در حوزه های صنعتی در کشور عزیزمان و رسیدن مجموعه های حراستی حوزه نفت به این جمع بندی که میبایست از سرمایه های ملی و ارزشمند حوزه صنعت نفت با شکل و ابزار نوین و پیشرفته تری حفاطت و حراست گردد، شرکت پالایشگاه نفت پارس یکی از مجموعه های پیش روئی بود که نسبت به ارتقا و به روز رسانی سیستم نظارت تصویری و پیرامونی خویش اقدام نمود.

Pars-Oil-Co-CCTV-01 حفاظت الکترونیک شرکت نفت پارس | Pars Oil Co Security - PartNetwork.Net
اتاق مانیتورینگ پالایشگاه نفت پارس

پالایشگاه نفت پارس در سال 1337 تاسیس گردیده و به مدت 50 سال یکی از مهمترین و پیشرو ترین پالایشگاههای کشور در زمینه تولید روانکار ( روغن موتور ) بوده است . این پالایشگاه در جاده مخصوص کرج, کیلومتر 22 واقع شده است و با توجه به موقعیت جغرافیایی از شمال با جاده مخصوص کرج (بزرگراه لشگری)، از غرب با مناطق کشاورزی و مراتع، از شرق با حوزه کاووسیه و سرخه حصار و از جنوب با منطقه شهر قدس (قلعه حسن خان) همجوار است. با توجه به نزدیکی این حوزه صنعتی با مناطق مسکونی و مناطقی که عبور و مرور در آنها بسیار زیاد انجام میشود، مدیریت پالایشگاه به این نتیجه رسید که تجهیزات موجود (در سال 1395) برای حراست از سیستم کارآمد نمیباشند و نیاز به دمیدن روح تازه ای در رگهای سیستمهای امنیتی این پالایشگاه میباشد.

شرکت پارت شبکه پرداز به عنوان یکی از شرکتهایی که ضمن حضور در وندور پیمانکاران حراست کل وزارت نفت، دارای تجارب وسیعی در حوزه های صنعتی بود در کنار مجموعه وسیعی از همکاران این حوزه نسبت به ارائه طرح و پیشنهاد فنی خود برای این پالایشگاه اقدام نمود. طرح های مفصلی برای حراست و حفاظت از این پالایشگاه مطرح بود که از جمله آن میتوان به طرح حفاظت پیرامونی، نظارت تصویری و تلفیقی از این دو طرح برای تکمیل سیستم حفاظتی و امنیتی پالایشگاه نفت پارس اشاره نمود. در نهایت طرح شرکت پارت شبکه پرداز بامداد که در آن طرح جامع و کاملی برای حفاظت پیرامونی تصویری پالایشگاه و ترکیب آن با یک سیستم نظارت جامع صنعتی دیده شده بود به عنوان طرح مطلوب کارفرمای محترم، مورد قبول واقع گردید.

Pars-Oil-Co-CCTV-17 حفاظت الکترونیک شرکت نفت پارس | Pars Oil Co Security - PartNetwork.Net
اجرای سیستم حفاظت الکترونیک نفت پارس

طرح جامع نظارت تصویری پیرامونی

درحال حاضر یکی از مهمترین مسائل هر حوزه صنعتی در کشور عزیزمان, دارا بودن استاندارد های بالا در زمینه های نظارت, امنیت و حراست از منابع پر اهمیت این صنایع میباشد. باید کاملا" در نظر داشت که استفاده از سیستم هایی که تنها برای رفع و رجوع در حوزه امنیت تهیه میشوند راهکار مناسبی برای محلی پر اهمیت مانند پالایشگاه نفت پارس نبوده و نخواهد بود. به همین منظور و با اتکا به هوشمندی آن مجموعه محترم , تلاش پارت شبکه پرداز بامداد براین قرار گرفت تا از بروز ترین و کارآمد ترین سیستم های روز در این طرح استفاده نماید.

بررسی و تحلیل سامانه نظارتی موجود در شرکت پالایشگاه نفت پارس نشانگر این امر بود که سیستم دارای نقاط ضعف بسیار بالاییست و نیاز به جایگزینی با سیستم نظارتی جدید را داراست. به همین دلیل شرکت پارت شبکه پرداز بامداد با تکیه بر دانش فنی و استفاده از نیروهای مجرب در این حوزه اقدام به پیاده سازی سیستم نظارت پیرامونی با استفاده از سولوشن های خاص شرکت اسپارک ایتالیا برای حفاظت این مجموعه نمود.

در تاریخ 24 تیرماه یکهزارو سیصدو نود پنج، پروژه حفاظت الکترونیک پالایشگاه نفت پارس شامل نظارت تصویری پیرامونی استارت گردیده و در مراحل اجرائی قرار گرفت. با توجه به فرسوده بودن زیرساختهای موجود در محیط پالایشگاه، پارت شبکه پرداز در اولین گام اقدام به پیاده سازی سیستم سینی گالوانیزه در دور تا دور پالایشگاه نمود، استفاده از تجهیزات زیرساختی ضد نویز محیطی با توجه به صنعتی بودن محیط در دستور کار قرار گرفت و به همین منظور از کابلهای شبکه SFTP برند Helukabel آلمان و همچنین فیبرهای نوری این برند آلمانی محبوب در سرتاسر مسیر استفاده گردید، با توجه به بالا بودن ارزیابی های اولیه از نویز محیطی، تصمیم بر استفاده End To End از تجهیزات Helukabel در کل زیرساخت شد. سیستم به صورت کلی ایزوله از شبکه جاری پالایشگاه در نظر گرفته شد و کیفیت پهنای باند سیستم جدید در سطح 10G قرار گرفت تا هرگونه ارتقای کیفی و کمی در آینده و ترکیب این سیستم با هر نوع سیستم حفاظتی دیگر در آتی پیش بینی شده باشد.

Pars-Oil-Co-CCTV-13 حفاظت الکترونیک شرکت نفت پارس | Pars Oil Co Security - PartNetwork.Net
اتاق سرور پالایشگاه نفت پارس

سیستم نظارت تصویری پیرامونی نوین پالایشگاه نفت پارس با استفاده از دوربینهای اسپارک ایتالیا مدل کیارا 5000 طراحی گردیده اند، اهانی فن به خوبی میدانند که در حال حاضر این نوع دوربین دارای بالاترین کیفیت تصویری موجود در میان برندهای موجود در بازار ایران است. دوربین Kiara 5000 با کیفیت 5 مگاپیکسل و با ارائه 30 فریم در ثانیه دارای وضعیت تصویری کاملا واقعی و بدون هیچ گونه Dalay است. این سیستم دارای توزیع کننده نور Infrared با سیستم غیر پراکنده بوده و میتواند تا 50 متر را در شب به وضوع آشکار نماید. همچنین این نوع دوربین دارای قابلیت لایت فایندر با ظرفیت 0.03  لوکس میباشد که از این حیث میتواند بدون این که حالت تصویر برداری رانگی خود را از دست بدهد به صورت کامل تصاویر واضح و رنگی در شب ارائه دهد. دوربینهای سری کیارا برند اسپارک از سنسورهای Exmor R سونی در خود بهره برده اند که در حال حاضر دارای بالاترین میزان وضوح میباشد. از دیگر قابلیتهای این نوع دوربین میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

 • برند اروپایی که محصولات آن در ایتالیا تولید میشود.

 • دارای نماینده رسمی و انحصاری در ایران است.

 • امکان ذخیره سازی تصاویر با فشرده سازی 265 را داراست.

 • محصول Total soloution و دارای هماهنگی کامل با آنالیتیکهای مختلف تصویریست.

 • دارای UNICA BackPlate از ابداعات برند اسپارک است.

 • دارا بودن رنج دمایی بسیار مناسب برای اماکن بسیار سرد و بسیار گرم.

 • دارای لوکس نوری بسیار مناسب در شب.

 • دارای خاصیت Dual illumination در زمان تشخیص جسم.

 • کنترل حرارت دوربین در مثبت 60 و منفی 40 درجه

 • قابلیت مقاومت در برابر میدانهای مغناطیسی تا 8 کیلو ولت.

 • کلیه دوربینهای بالت و دام دارای قابلیت واید داینامیک رنج با نرخ تا 120DB میباشند.

 • کلیه دوربینهای بالت و دام دارای قابلیت مقاومت در برابر ضربه IK10 میباشند.

 • کلیه دوربینهای بالت و دام دارای قابلیت ضد نفوذ و ضریب نفوذ ناپذیری IP66 هستند.

 • کلیه دوربینها Bullet , Dome اسپارک وریفوکال و موتورایز می باشند.

 • کلیه دوربینهای اسپارک از کدگذار 265 برای ذخیره سازی استفاده میکنند.

 • کلیه دوربینهای اسپارک قابلیت استفاده از POE را دارا می باشند.

 • کلیه دروبینهای اسپارک 2way Audio می باشند.

 • محفظه کلیه دوربینهای اسپارک Dicastaluminium , Polycarbonate می باشد.

 • قابلیت EMC Certificate در دوربینهای بولت Kiara series وجود دارد.

 • دوربینهای بالت و دام اسپارک قابلیت تحمل میدان مغناطیسی تا 8KV را دارا می باشند.

 • کلیه دوربینهای کیارا و میرا دارای استاندارد Onvif می باشند.

 • در حال حاضر دوربینهای کیارا با رزولوشن 2 و 5 مگاپیکسل ارائه و قابل عرضه می باشد.

 • دوربینهای 2 مگاپیکسل دارای 60 فریم بر ثانیه و با WDR120db و با لنز 2.8-12 میلیمتر با زاویه 104 درجه در حالتwide و 7-22 میلیمتر با زاویه 43 درجه در حالت Wide به بازار عرضه گردیده است.

 • دوربینهای 5 مگاپیکسل دارای 30 فریم بر ثانیه و با WDR100db و با لنز 3.6-10 میلیمتر با زاویه 85 درجه در حالت Wide به بازار عرضه شده است .

در سیستم ذخیره سازی نیز برند اسپارک دارای راه کارهای ویژه ایست که از مهمترین آنها میتواند به قابلیت ذخیره سازی تصاویر با فشرده سازی H.265 اشاره نمود.

 در این طرح تعداد سامانه های نظارتی افزایش داده شد و همچنین کیفیت سامانه ها از وضعیت غیر کاربردی و بدون کیفیت به سامانه های با کیفیت بالا و مبتنی بر شبکه افزایش یافته است.

Pars-Oil-Co-CCTV-18 حفاظت الکترونیک شرکت نفت پارس | Pars Oil Co Security - PartNetwork.Net
اجرای سیستم نظارت تصویری پالایشگاه نفت پارس

خدمات اجرا شده در سیستم حفاظت الکترونیک پالایشگاه نفت پارس :

1 – پیاده سازی شبکه و زیر ساخت سیستم نظارت تصویری

2 – پیاده سازی سوییچینگ پالایشگاه

3 – پیاده سازی نظارت تصویری پیرامون پالایشگاه

4 – انتقال سیستم نظارت تصویری قبلی به محل جدید

5 – پباده سازی و متمرکز سازی اتاق مانیتورینگ پالایشگاه

6 – پیاده سازی طرح سیستم ذخیره ساز و VMS پالایشگاه

7 – پشتیبانی از سیستم ( خدمات دوره ای و گارانتی )

 سیستم جامع حفاظت الکترونیک و نظارت تصویری پالایشگاه نفت پارس در تاریخ 15 مهرماه سال 1396 به صورت کامل تحویل مدیریت گردید. در ذیل همین مطلب میتوانید گاری تصاویر مربوط به این پروژه را مشاهده فرمائید.

تلفن های تماس پارت شبکه پرداز: 88302381 - 88302380 - 021 داخلی 101 و 110


مطالب مرتبط:

تصاویر نظارت تصویری جامع پالایشگاه نفت پارس

تصاویر گیت کنترل تردد پالایشگاه نفت پارس

حفاظت پیرامونی DEA ایتالیا (PIDS)

تجهیزات حفاظت پیرامونی DEA ایتالیا

سیستم نظارت تصویری جامع پالایشگاه نفت پارس

گیت کنترل تردد پالایشگاه نفت پارس

حفاظت الکترونیک Electronic Protection

حفاظت پیرامونی Perimeter Intrusion Detection System

سیستم حفاظت از لوله های نفتی Pipeline Security Systems

تجهیزات نظارت تصویری اسپارک Spark

دوربین های مداربسته تحت شبکه IP Camera

طراحی ویژه اتاق مانیتورینگ Monitoring Room

محصولات اسپارک ایتالیا Spark Ultra-HD

محصولات هلوکیبل آلمان Helukabel

حفاظت پیرامونی PIDS Security

نظارت تصویری Surveillance Cameras


Tags: حفاظت پیرامونی نظارت تصویری هلوکیبل Helukabel سیستمهای امنیتی پیاده سازی پروژه نصب و راه اندازی پارت شبکه پرداز پروژه های نفتی برند اسپارک اتاق مانیتورینگ Monitoring Room راهکارهای نظارت تصویری مجری سیستمهای امنیتی و نظارتی و حفاظتی حفاظت پیرامونی مرزها حفاظت الکترونیک سیستمهای حفاظت الکترونیک حفاظت الکترونیکی پروژه نفت پارس نظارت پیرامونی نفت پارس نظارت تصویری نفت پارس دوربینهای نفت پارس اتاق مانیتورینگ نفت پارس نظارت جامع نفت پارس سیستم امنیتی نفت پارس حفاظت الکترونیک نفت پارس

ساعت کار شرکت پارت شبکه پرداز

شرکت پارت شبکه پرداز در همه روزها از ساعت 9 الی 17 و پنجشنبه ها از ساعت 9 الی 13.30 آماده پاسخ گوئی کامل میباشد. در روزهای جمعه و تعطیلات رسمی شرکت تعطیل میباشد. همچنین برای مشاوره در زمینه پروژه های سیستمهای امنیتی و دوربین مداربسته (بازدید و طراحی)، میتوانید از همکاری پرسنل پارت شبکه پرداز استفاده نمائید. پارت شبکه پرداز آماده همکاری با شما در زمینه پروژه های سیستمهای حفاظت الکترونیک ، شبکه و زیرساخت ، برقراری دیتاسنتر ، نظارت تصویری و دوربین مداربسته ، اعلام و اطفاء حریق ، حفاظت پیرامونی ، سیستمهای برق بدون وقفه و هوشمند سازی ساختمان میباشد. تلفن های تماس: 81-88302380-021 فکس: 88811829-021

با ما در تماس باشید

تائیدیه های شرکت پارت

Google-Analytics-icon حفاظت الکترونیک شرکت نفت پارس | Pars Oil Co Security - PartNetwork.Net Oil-Ministry-AVL حفاظت الکترونیک شرکت نفت پارس | Pars Oil Co Security - PartNetwork.Net Alexa حفاظت الکترونیک شرکت نفت پارس | Pars Oil Co Security - PartNetwork.Net
Tag-Logo حفاظت الکترونیک شرکت نفت پارس | Pars Oil Co Security - PartNetwork.Net HSE-Logo حفاظت الکترونیک شرکت نفت پارس | Pars Oil Co Security - PartNetwork.Net Indicsoft-ISO-9001-2008-Certified حفاظت الکترونیک شرکت نفت پارس | Pars Oil Co Security - PartNetwork.Net